Jak vypadal Android před iPhonem a po iPhonu

Pro 20, 2011   //   by 7luke.com   //   iPhone, iPad, novinky  //  9 Comments

Často slýchávám, jak nehorázně Apple kopíruje od Google. Rozhodl jsem se tedy poučit vykřikující nevzdělané laiky a nastínit, jak to vypadalo v období, kdy skomíral zastaralý Symbian a umíral zasekaný nemotorný Windows Mobile.

Před iPhone (before the iPhone)

První zmínky o telefonu od Apple (iPhone) prosákly již v letech 2005-2006! V roce 2007 se na veřejnost dostaly první fotografie (a videa) mobilního telefonu s Androidem. Co vám to připomíná? Ukázková parodie na tehdy velmi atraktivní BlackBerry zařízení s BlackBerry OS! Mobil měl QWERTY klávesnici a malý (nedotykový) displej, umístěný „na šířku“. Operační systém v té době připomínal BlackBerry OS.

Pokračuj ve čtení

iPhone

V létě 2007 (po letech náročného vývoje) Apple představil jeho první iPhone. První zařízení, které bylo „poháněno“ iOS = iPhone Operating System. Telefon revolučně zcela vynechal klávesnici a přišel s perfektně optimalizovaným dotykovým displejem + operačním systémem,  díky němuž se nabízí obrovské množství variabilních možností ovládání programů, her, i samotného operačného systému.

Po iPhone (after the iPhone)

„Z nějakého důvodu“ původní Google prototyp nakonec nikdy nepřišel na trh.  Namísto toho Google uvedl v roce 2008 přístroj HTC Dream / T-Mobile G1 (zařízení, které pro Google vyrobila firma HTC).  G1 se zcela vzdálil původní podezřelé podobnosti s BlackBerry, místo toho přinesl přístroj s velkým dotykovým displejem a zcela přepracovaným operačním systémem (obojí přizpůsobené pro ovládání prsty), který se celkově začal nápadně podobat již tehdy úspěšnému iPhonu.

.

.

.

Dodatkem pár dalších obrázků:

.

Na závěr ještě něco k tabletům…

.

P.S. Příští rok očekávám mnoho „kopírek“ ve stylu MacBook Air – tenké hliníkové unibody počítače.9 komentářů

 • Ta posledna veta sa uz davno deje – tenke notebooky sa uz objavuju na trhu. Volaju sa Asus Zenbook. Fuuuha aka podobnost ;) :))

 • Alespoň má zákazník z čeho vybírat.

 • Tak, tak. Produkty od společnosti Apple jsou určeny pouze poctivým lidem. My ostatní – amorální kreatury – se musíme spokojit s jinými systémy.
  Pamatujte, vždy, když si koupite Android, Bůh zabije malé roztomilé koťátko.
  Myslete prosím na ta koťátka…

 • [...] vznikala kopie tehdy úspěšného BlackBerry OS. V návaznosti na vývoj Applu ale vznikla nepovedená kopie systému iOS… Vznikl Android, [...]

  • rikat, že android je nepovedená kopie IOS absolutně vystihuje nedozíravost uživatelů iphonu a další i…. věcí :D fakt komedie
   android je ve srovnani s ios neco naprosto jineho, android je open free os, u applu si zaplatíš za každou pí*ovinu…

 • Hele… Co vlastně mají Androidi od Applu kopírovat? Systém? Já ikony do obdélníku viděl už u windows 3.1. :)
  Nebo tvar a kapacitní displej? Co první LG Prada ( http://en.wikipedia.org/wiki/LG_Prada ), která vyšla na světlo půl roku před prvním iphonem?
  Ano, výrobci android telefonů se v lecčems nechali u Applu inspirovat (a mj. patří mezi ně i LG). Upřímně, který výrobce by to po jeho úspěchu neudělal. Nicméně iphone také jen skloubil do jednoho zařízení, co už bylo jinde (např. právě v oné LG Prada).

 • zkuste sem postnout PRVNÍ tablet od Microsoftu vy kritici…
  http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Tablet_PC
  USE and LEARN

 • Ok, Google se při vývoji Androidu nechal inspirovat iOS, ale co takový Apple a iOS?

  Můžu tady začít sázet odkazy na nějaké historické HTCčka nebo HP iPaq třeba z roku 2002-2004. Což byly tzv. MDA (kříženec mobilu a PDAčka). Tady ty MDAčka prakticky definovaly směr a jsou to předchůdci všech smartphonů. Jo ovládalo se to stylusem, jel na tom Windows Mobile, ale byl to prostě telefon s větší úhlopříčkou s dotykovým displejem, wifi, GPS modulem atd. HTC pak někdy v roce 2006 udělalo první telefon s kapacitním displejem, takže už by se dal teoreticky vpohodě ovládat prstem, jenže Windows Mobile na to nebyl postavený, tak to nebylo furt ono. No a Apple prostě okopíroval to, že udělal telefon s velkým dotykovým kapacitním displejem a vylepšil to tím, že si udělal svůj iOS, který se lépe ovládal. Ale ten základ okopíroval. Takže absolutně nechápu to osočování dalších firem, že si dovolí něco okopírovat zase od Applu. Je to úplně demence, kopírují všichni od všech, jen Samsung to dělá moc okatě… :D

 • Nejakej chudak si vyliva sve ubrecene pocity tady na blogu? Nebo jak si mam vysvetlit tyhle ufnukane clanky? :D

Napiš komentář